Aktuality z ordinace

OČKOVÁNÍ

 

OČKOVÁNÍ

  

1/ Očkování proti chřipce zahájeno, jako každoročně kdykoliv v průběhu ordinační doby, není nutno se objednávat. Vakcín je v letošním roce dostatek. 

  

2/ Očkování 3. dávek vakcín proti COVID:

- pouze mRNA vakcíny (Moderna, Pfizer)

- 8 měsíců od 2. dávky / 1.dávky u vakcíny Janssen /J+J

- možno se objednat, prosím přednostně mailem na adresu: ordinace.veldova@seznam.czpřípadně telefonicky  telf. 493 588 236.

- opět nelze očkovat jednotlivě, ale nutno naplnit kapacitu 50 dávek

 

 

 

 


EVROPSKÝ COVID PAS

EVROPSKÝ COVID PAS

JAK JEDNODUŠE ZÍSKAT

 

Od 1.6.2021 dochází k zpřístupnění všech druhů certifikátů zajišťujících prokázání "bezinfekčnosti" pacienta. K dosavadním certifikátům o očkování, tedy přibudou certifikáty o provedeném testu a také certifikáty o prodělaném onemocnění. Od 1.6. budou mít také certifikáty nový "evropský" vzhled a jejich ověřování bude možné také v zemích EU (tato funkce bude dostupná od 1.7.2021).

  •  Na portále očko (ocko.uzis.cz) si certifikáty vyzvednou všichni, kdo jej potřebují. Na tomto webu budou od 1.6.2021 dostupné všechny výše zmíněné druhy certifikátů a to v nové podobě (certifikát o testu, o prodělaném onemocnění a vakcinační certifikát). 

     K přihlášní je třeba rodné číslo, číslo občanského průkazu a telefon, který je zadáván do ISIN při testování či očkování.

Aplikace Tečka a čTečka by měly sloužit k ověření platnosti certifikátu, více na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR            

https://koronavirus.mzcr.cz/