Aktuality z ordinace

ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ COVID

Od 16.12.2020 je možné dobrovolné bezplatné antigenní testování všech občanů České republiky.

Testování je možné po předchozím telefonickém objednání, pacienti budou objednáni dle kapacity ordinace tak, aby nebyl omezen základní vlastní provoz ordinace. Zájemci, kteří by byli s nabízeným termínem nespokojeni nebo kteří by z kapacitních důvodů nebylo možné otestovat v naší ordinaci, odkazuji na odběrové místo Oblastní nemocnice Jičín v Bolzanově ulici. Testování je určeno registrovaným pacientům. Test je možné opakovat 1x za 3 dny.

 

Základní pokyny:

1/ jedná se o výtěr z nosohltanu nebo z nosu, nikoli odběr krve

2/ před výtěrem minimálně 30 minut nekloktat, do nosu nic neaplikovat

3/ POKUD MÁTE PŘÍZNAKY PODEZŘELÉ Z ONEMOCNĚNÍ COVID, HLASTE SESTŘE PŘI OBJEDNÁVÁNÍ.

4/ při pozitivním výsledku, pokud jste bez příznaků, musíte absolvovat test PCR v odběrovém místě

5/ při negativním výsledku neznamená, že v dalších dnech nemůžete onemocnět, test vždy hodnotí jen aktuální situaci v den stěru

 

Případné další dotazy zodpovíme.

MUDr. Jana Veldová


OČKOVÁNÍ - COVID 19

OČKOVÁNÍ PROTI COVID 19

 

V TÝDNU OD 6.4.2021 OBDRŽÍME VAKCÍNY.

Přihlášené zájemce o očkování vyzveme mailem či telefonicky.

 Děkuji za trpělivost a přízeň.

 

Jinak nadále registrujeme zájemce o očkování u PL, v průběhu dubna a května by již měly být dodávky vakcín pravidelnější, protože do ČR bude zavážen větší počet dávek. K PL bude směřovat Moderna, AstraZeneca, JaJ (výběr neovlivníme, je v gesci krajského koordinátora), distribuce k jednotlivým PL bude dle zájmu pacientů (tj. nejprve PL zaregistruje zájemce a dle toho je mu přidělen počet dávek).

Současně nadále běží očkování v očkovacích centrech. Pacienti s rizikovými onemocněními se registrují kódem, který získají od odborné ambulance. 

 

 

 

Protože je telefonní linka velmi přetížena, prosím přednostně o komunikaci prostřednictvím zaslání e-mailu na adresu: ordinace.veldova@seznam.cz

  (je samozřejmě možné s pomocí internetově zdatných členů rodiny).

 Jednotliví zájemci budou o termínu vakcinace informováni právě na kontaktní mailovou adresu. Kdo opravdu nemá možnost komunikovat mailem, s tím bude očkování domluveno telefonicky.

 Připomínám, že k očkování u praktického lékaře se nemohou přihlásit osoby, které se zaregistrují do Centrálního registračního systému, respektive až po vypršení platnosti 3 sms s výzvou k objednání k očkování.

 

Očkování proti COVID doporučuji. Očkování se nebojte a zprávy z medií proti vakcíně AstraZeneca berte s rezervou. 

 

 MUDr. Jana Veldová