EVROPSKÝ COVID PAS

EVROPSKÝ COVID PAS

JAK JEDNODUŠE ZÍSKAT

 

Od 1.6.2021 dochází k zpřístupnění všech druhů certifikátů zajišťujících prokázání "bezinfekčnosti" pacienta. K dosavadním certifikátům o očkování, tedy přibudou certifikáty o provedeném testu a také certifikáty o prodělaném onemocnění. Od 1.6. budou mít také certifikáty nový "evropský" vzhled a jejich ověřování bude možné také v zemích EU (tato funkce bude dostupná od 1.7.2021).

  •  Na portále očko (ocko.uzis.cz) si certifikáty vyzvednou všichni, kdo jej potřebují. Na tomto webu budou od 1.6.2021 dostupné všechny výše zmíněné druhy certifikátů a to v nové podobě (certifikát o testu, o prodělaném onemocnění a vakcinační certifikát). Od tohoto data budou také dostupné certifikáty o očkování po první dávce.

     K přihlášní je třeba rodné číslo, číslo občanského průkazu a telefon, který je zadáván do ISIN při testování či očkování.

  • V týdnu od 7.6. bude zaveden do portálu očko (ocko.uzis.cz) také nový autentizační mechanismus, který umožní přihlásit se na portál očko i cizincům, případně dětem bez OP.

     

  • Původní certifikáty o vakcinaci již nebudou platné, ale bude možné si je rychle vyměnit a to naskenováním QR kódu na certifikátu, následně se v internetovém prohlížeči zobrazí certifikát nový (výměna kus za kus).